איך למנוע מהבישון פריזה שלי להקיא באוטו?

בין אם הבחילה נוצרת עקב טראומה מנסיעות, התניה לבחילות שחווה בתור גור או פחד מהיעד אליו הוא נוסע, ישנן כמה דרכים בהן נוכל להקל על כלבינו לשפר את חווית הנסיעה לכל הצדדים המעורבים:

- וודאו שכלבכם נכנס לרכב על בטן ריקה – לכלבים שקיבתם ריקה יש פחות נטייה לחוש בחילה. אידאלית, כדאי שיאכלו לפחות 6-8 שעות לפני הנסיעה. אך פרקטית ניתן גם רק לוודא שכלבכם אינו אוכל בשעה / שעתיים לפני שאתם יוצאים מהבית.

- הקפידו לעצור מדי פעם -  במיוחד בנסיעות ארוכות יותר, תכננו מספר עצירות בדרך ליעד.

- הסחת דעת – יצירה של פעילות מסיחה יכולה לעזור רבות לכלב שלכם. אם אדם אחר יושב עם הכלב מאחורה אז שילטף וישתעשע איתו במהלך הנסיעה.

אם כלבכם לבד, דאגו להביא איתכם את הצעצוע האהוב עליו, שמיכה שהוא שוכב עליה בבית. למעשה, כי מה שיכול ליצור הסחת דעת נעימה.

– אפשרו לכלבכם להתבונן מהחלון ולהוציא מדי פעם את ראשו ולנשום אוויר.  אך חשוב לזכור – לא לעשות זאת אם הנסיעה היא במהירות גבוהה, כיוון שמשב האוויר החזק יכול לעשות נזק לעיני הכלב.

- מרחב תזוזה – אם ישנה אפשרות בחירה, קחו לנסיעתכם רכב יותר גדול. לעיתים אם יש יותר תחושת מרחב ותזוזה ברכב, הדבר מקל על חווית הכלב במכונית.

- טיפול תרופתי – אם שום דבר אינו עוזר, התייעצו עם הווטרינר שלכם לגבי תרופות למניעת בחילה בנסיעות. הוטרינר יוכל להמליץ על התרופה והמינון הנכון ביותר עבור כלבכם בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עם כמה שפחות תופעות לוואי.

כלבים, כפי שכבר הבנתם, חווים חוויות במגוון דרכים ולכל כלב רמות רגישות שונות המשפיעות על הרגשתו. גם אם כלבכם נמצא תחת קטגוריית הכלבים הרגישים לבחילות, אל ייאוש.

עם קצת אהבה, סובלנות והתמדה, כל בעיה ניתנת לפתירה וגם הכלב שלכם יוכל ליהנות מנסיעות משפחתיות.


05.02.2021

מאמרים שימושיים