איך לבחור וטרינר?

אם גם אתה אימצת חיית מחמד חדשה, אחד הדברים שחשוב שתעשה זה למצוא ווטרינר טוב שישרת אותך בצורה טובה לאורך זמן…

- המלצות


המלצות הן מנגנון יעיל וחסכוני. אם יש לכם חברים או שכנים בעלי חיית מחמד, מוטב להתייעץ איתם לגבי מציאת וטרינר. ייתכן שימליצו על הווטרינר שלהם, ייתנו חוות דעת שלילית או יפנו אתכם לאיש מקצוע מתאים אחר. תוכלו לשאול אותם לגבי מחירים, אווירה ורמת מקצועיות ולערוך סינון ראשוני עוד לפני שפניתם למרפאה עצמה.

- קרבה לבית


לווטרינר הסמוך למקום המגורים שלכם יתרונות ברורים. קלות הגישה תמנע מכם עיכובים מיותרים בטיפולי השגרה, ותבטיח הגעה מהירה בשעת חרום. 

- ווירה


האם הווטרינר וצוותו נעימים ונגישים לכם ולבעל החיים שלכם? האם הווטרינר משתף ומסביר? האם הוא בודק את חיית המחמד ביסודיות ומקדיש לה ולכם את תשומת הלב הראויה? חשוב שתרגישו כי אתם יכולים איליו בכל שאלה. אם אתם חשים שמתייחסים אליכם כאל מטרד, ייתכן וזו אינה המרפאה הווטרינרית המתאימה לכם. 
 

- ניקיון


האווירה במרפאה איננה רק עניין של תחושת בטן. כשאתם נכנסים למרפאה התבוננו סביב: האם היא נקייה ומאורגנת? אם עולים ממנה ריחות צחנה, הלכלוך עולה על גדותיו וכל מה שאתם רוצים לעשות זה ללכת, לכו. 

- ציוד ושירותים רפואיים


בעת הביקור הראשון במרפאה וטרינרית חשוב לבדוק מהם השירותים הרפואיים הניתנים בה ואיזה ציוד היא מחזיקה. ישנן מרפאות וטרינריות המעניקות שירותים שמעבר לבדיקות שגרתיות וחיסונים כדוגמת:
- ניתוחים
- פרוצדורות אורטופדיות
- טיפולי שיניים
- בדיקות רנטגן ואולטראסאונד
- בדיקות מעבדה
- שיתופי פעולה עם רופאים מומחים

- מקצועיות


לא פשוט להתרשם מרמת המיומנות והבקיאות של איש מקצוע. לגיל ולשנות הוותק יש אמנם חשיבות אך וטרינר מבוגר יותר אינו בהכרח טוב יותר. איך בכל זאת מתרשמים? לא תמיד ניתן לעשות זאת בביקור הראשון. עם הזמן תוכלו לראות כיצד הווטרינר מתמודד עם שאלות שאתם מעלים, תוכלו לשוחח איתו ולהתרשם מהרקורד המקצועי שלו ומהאופן שבו הוא נוהג להתעדכן בטכנולוגיות חדשות בתחומו. אם הווטרינר חבר בארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית תוכלו להיות בטוחים שחיית המחמד שלכם מקבלת טיפול לפי סטנדרטים מקצועיים גבוהים.   

- שעות קבלה וקביעת תורים


חלק מהמרפאות הווטרינריות פתוחות ללא הפסקה 24 שעות ביום, שבעה ימים בשבוע. אולם, לא כל המרפאות זמינות מסביב לשעון. בררו מה הן שעות הקבלה במרפאה, כיצד מטופלים מקרי חירום המתרחשים במהלכן וכיצד מטופלים מקרי חירום המתרחשים מעבר להן? בנוסף רצוי לבדוק כמה זמן מראש מומלץ לקבוע תור על מנת להיערך במקרה של בעל חיים חולה או שנזקק לחיסון.


 


07.01.2021

מאמרים שימושיים